مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

6 راه موثر کاهش اشتها

پنجشنبه 18 خرداد 1396

برای اینکه بتوانیم وزنمان را کاهش دهیم باید به تناسب وزن مورد مورد نظرمان مقدار کالری دریافتی روزانه‌ی خود را کاهش دهید . ولی متأسفانه رژیم‌های لاغری موجب افزایش اشتها و احساس گرسنگی می‌شوند که این مسئله باعث مشکل تر شدن کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن می‌شود .

به همین منظور ما در ادامه به بررسی 6 راه علمی کاهش اشتها و احساس گرسنگی بیش از اندازه می‌پردازیم .

در ادامه مطلب با ما همراه باشید . . .

همه کسانی که اهل رژیم‌گرفتن ‌هستند ، حتما این نکته را تجربه کرده‌اند که کنترل اشتهای کاذب و به موقع غذا خوردن یکی از بهترین راه‌های مقابله با اضافه وزن است .


خیلی وقت‌ها ما بدون اینکه بدن‌مان نیاز به خوراکی داشته باشد ، چیزی می‌خوریم ؛ شاید از سر بی‌کاری یا بی‌حوصلگی یا حتی برای رفع استرس و پاسخگویی به اشتهای کاذب خودمان ! اما چگونه می‌شود این اشتهای کاذب ‌را سرکوب کرد ؟ 6 توصیه زیر می‌تواند کمک‌تان کند . . .

حواس پرتی یکی از راه های کاهش اشتها و کاهش وزن است

1 - حواس ‌خودتان را پرت کنید : اگر به طور ناگهان و شدیدا هوس بستنی کردید ، بدانید که این فقط نشانه یک زیاده‌طلبی است ؛ نه گرسنگی ! به گفته دکتر جان فوریت ، استاد دانشکده پزشکی بیلر ، اشتهای کاذب یا همان هوس تنها 10 دقیقه به طول می‌کشد و اگر شما بتوانید در این 10 دقیقه خودتان را کنترل کنید و به سمت خوراکی‌های پرکالری نروید ، گام بزرگی به سمت سلامت" target="_blank">سلامت‌تان برداشته‌اید .

شما می‌توانید برای کنترل اشتها‌ی‌تان ، با انجام دادن کارهایی معمولی حواس‌تان را از خوردن خوراکی‌ای که هوس کرده‌اید ، منحرف کنید . مثلا به یک دوست قدیمی زنگ بزنید ، موسیقی گوش کنید ، ورزش یا مدیتیشن انجام دهید یا خودتان را با دیدن فیلم مشغول نگه دارید .

با غذاهایی که بیشتر هوس میکنید کمتر روبرو شوید !

2 - با غذاهایی که بیشتر هوس می‌کنید ، کمتر روبه‌رو شوید : یکی دیگر از اقدامات مفید برای کنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری ، دوری ، حذف و روبرو نشدن با خوراکی‌هایی است که خیلی دوست‌شان دارید .

مثلا اگر عاشق بستنی هستید ، فریزرتان را پر از بستنی نکنید یا هنگام بیرون رفتن یک ساندویچ سالم خانگی برای ناهار یا شام‌تان تهیه کنید تا فکر خوردن پیتزا یا غذاهای چرب به ذهن‌تان خطور نکند . اگر هم می‌بینید که پرهیز از خوردن کیک تولد دوست‌تان برای‌تان مقدور نیست ، با یک برنامه‌ریزی ساده مقدار کالری مصرفی روزانه‌تان از سایر غذاها را کاهش دهید تا بتوانید با خیال راحت یک برش خوش‌مزه از کیک تولد را هم بخورید .

مغزها و آجیل ها باعث کاهش اشتها و کاهش وزن میشوند !

3 - مغزها و آجیل ها را فراموش نکنید : به نقل از میشل رویزن ، کارشناس ارشد تغذیه ، خوردن دو لیوان آب به همراه 6 عدد گردو یا 12 عدد بادام یا 20 عدد بادام‌زمینی می‌تواند نقش موثری در سرکوب اشتها و تغییر ذایقه افراد به سمت خوراکی‌های سالم ، داشته باشد .

به استرس هایتان با غذا خوردن پاسخ ندهید

4 - به استرس‌هایتان با غذا خوردن پاسخ ندهید : یکی از مشکلاتی که گریبانگیر بسیاری از افراد هست ، ذخیره کردن صدها کالری اضافه با زیاده‌روی در خوردن غذا برای کاهش استرس‌شان است . شما می‌توانید برای کم کردن استرس‌تان به جای خوردن ، نفس عمیق بکشید ، قدم بزنید ، حرکات مختلف ریلکسیشن را انجام دهید و در آخر اگر باز هم میل به خوردن داشتید ، آدامس بجوید تا نتوانید چیز دیگری بخورید .

خواب نیمروزی باعث کاهش اشتها و کاهش وزن میشود

5 - خواب نیمروزی را فراموش نکنید : یکی دیگر از دلایل پرخوری ، خستگی است . شما می‌‌توانید برای مقابله با این مسئله روزی بین 15 تا 20 دقیقه در یک مکان ساکت و آرام چشمان‌تان را ببندید و انرژی از دست رفته خود را دوباره به دست آورید .

کم خوری و کاهش وزن را با عطر نعناع امتحان کنید !

6 - کم‌‌خوری را با عطر نعناع تجربه کنید : بعضی از افراد برای برطرف کردن بوی بد دهان‌شان ، اقدام به خوردن خوراکی می‌کنند . این افراد می‌توانند به جای پرخوری‌های بی‌مورد ، روزانه دو تا سه بار به وسیله‌دهان‌شویه‌هایی با عطر نعناع دهان خود را شستشو دهند تا این طراوت و بوی خوش ، فکر خوردن را از سرشان بیرون کند .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش