مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

در این بخش قصد داریم شما را با انواع پاس ها و سانترها در بازی محبوب فوتبال pes آشنا نماییم تا بتوانید از حداقل موقعیت های خود بیشترین استفاده و بهره را ببرید !

برای این منظور در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید !حرکت در عمق : با بازیکنی که دارید حرکت میکنید L1  + پاس ( X یا 3 ) بعد که پاس داد بازیکنتون خودش نفوذ میکنه.
کلی گل میشه زد با این کار
توجه : L1 + پاس و میزنی بازیکن حرکت میکنه خودت باید پاس دوم رو بدی

آماده شدن برای پاس :
روش اول : سمت بالا + F2 با این حرکت توپ را با در کنترل گرفتن به سمت بالا میکشید تا توپ از پاتون زده نشه. این حرکت برای وقتی خوبه که میخواهید یارهای نزدیکتون تغییر جهت دهند و به جلو بروند تا شما به آنها پاس بدهید.
روش دوم : سمت پایین + R2 مثل حرکت قبلی ولی در جهت مخالف.اون بالا توپ رو میبرد این پایین.

سانتر خوب : وقتی در حال دویدن هستید با زدن دایره یا 2 سانتر میکنید و با زدن دوبار دایره یا دکمه ی 2 دسته سانتر پایین تری خواهید زد و معمولا رو به بیرون خواهد بود. برای زمانی خوبه که شما اگر سانتر کنید خوب نیست و گل نمیشه و نزدیک به دروازه در گوشه هستید و با زدن دوبار دایره پشت سرهم سانتر کوتاه تری خواهد کرد. این نوع سانتر برای مسی مهاجم بارسا خوبه تا بتونه هد بزنه.

سانتر زمینی محکم : با زدن سه بار دایره یا 2 شما قادرید سانتر زمینی محکم بیندازید به طوری که به مهاجم شما برسه و دفاع غافل بمونه ، بعضی موقع ها هم رو به بیرون میندازه

سانتر تکنیکی : سانتر + R2
با انجام این حرکت سانتر شما به صورت تکنیکی و بغل پا خواهد بود و زاویه آن بیشتر است. یعنی از بالای سر بازیکنان حریف گذشته و بر روی سر یارتون فرود میاد توپ.

پاس بغل پا : پاس + R2
با این حرکت شما پاس میدهید ولی آرام تر و دقیق تر.ممکنه توپ از پای شما زده بشه ولی برای دقت در پاس عالیه و به صورت بغل پا پاس میده.

تمارض به پاس دادن : پاس دادن به یار ، سپس گرفتن R1 تنها
با این حرکت شما وقتی به یار خود پاس میدهید از لای پای یارتون رد میشه ( زمانی که فلشتون روی همون یاره و خودتون همون بازیکنی که پاس بهش داده میشه هستید ) و به یار دیگری ممکنه برسه. حرکت نمایشه برای گول زدن حریف یا چرخش بهتر با بازیکن خود زمانی که پاس را دریافت میکنید.

سانتر کوتاه : اگر بازیکن شما تو تیر اول یا بین تیر اول و دوم جاگیری کرده و شما میخواین ضربه سر رو با اون بازیکن بزنید باید سریع 2  بار پشت سر هم دکمه ی دایره رو فشار بدین که اصطلاحا بهش سانتر دو دایره میگن که این مورد یکی از موارد بسیار کاربردی pes بوده چون تیر یک یا بین تیر یک و دو بهترین موقعیتیه که یه بازیکن ضربه سرشو به گل تبدیل کنه.
توجه : قبل از سانتر حتما به محوطه جریمه نگاه کنید و ببینید بازیکنتون کجاست و بنابر شرایط بازیکنتون از بهترین ارسال را برای مهاجمتون بکنید.

سانتر بلند : اگر بازیکنتون تو تیر دوم جا گیری کرده باشه شما علاوه بر دکمه ی دایره دکمه R2 رو هم بزنید ( توجه داشته باشید که دوتا دکمه باید به طور همزمان زده بشه ) و جهت بازیکنی رو که میخواین توپ بهش برسه رو باید با جهت های دسته درست تنظیم کنید تا بازیکنی که صاحب توپ هست توپ رو بلند برای تیر دوم ارسال کنه و مهاجمتون توپ و به گل تبدیل کنه.
توجه : قبل از سانتر حتما به محوطه جریمه نگاه کنید و ببینید بازیکنتون کجاست و بنابر شرایط بازیکنتون از بهترین ارسال را برای مهاجمتون بکنید.

سانتر زمینی رو به جلو : این سانتر که به سانت سه دایره هم معروف هستش یکی از مواردی است که بازیکنان حرفه ای به وفور از اون استفاده میکنند و پرکاربردترین ارسال توپ به محوطه ی جریمه توسط این دسته از این بازیکنان هستش که احتمال گل شدنش مخصوصا زمانی که محوطه ی جریمه شلوغه بسیار بالاست. این سانتر بسیار ساده هستش فقط کافیه سه بار پشت سرهم دکمه ی دایره رو پشت سرهم بزنید. این سانتر برای تیم هایی توصیه میشه که مهاجمان کوتاه قدی دارن ولی تاکتیک تیمیشون بالاس مٍل بارسلونا.البته برای بقیه ی تیم ها هم جواب میده ولی تیم هایی که تاکتیکشون بالاست بدلیل جایگیری خوب بازیکنا معمولا این مدل توپ هارو به گل تبدیل میکنند.
توجه : قبل از سانتر حتما به محوطه جریمه نگاه کنید و ببینید بازیکنتون کجاست و بنابر شرایط بازیکنتون از بهترین ارسال را برای مهاجمتون بکنید.

سانتر سریع : این سانتر به سانترهای سریع معروفه و با دکمه های دایره و R1 انجام میگیره . ( توجه داشته باشید که دوتا دکمه باید به طور همزمان زده بشه ) و ممکنه با توجه به جهتی که دارید میدید به تیر یک یا دو یا مابین این دو تیر ارسال شه.
توجه : قبل از سانتر حتما به محوطه جریمه نگاه کنید و ببینید بازیکنتون کجاست و بنابر شرایط بازیکنتون از بهترین ارسال را برای مهاجمتون بکنید.

سانتر مستقیم : دایره + L1
این سانتر توپ را بازیکن صاحب توپ جایی میفرسته که مهاجمتون ایستاده باشه و سانتر خوبی هستش به شرط اینکه مهاجمی که دارید براش این سانتر رو انجام میدید خالی باشه

کرنر ماهرانه : برای فریب دادن بازیکن حریف در کرنرها زمانی که میخواهید سانتر کنید با زدن دکمه ی L1 بازیکن تیم شما به جلو می آید و چند بازیکن حریف هم به همین طور در این حالت باید به سرعت سانتر کنید زیرا تعدادی از بازیکنان درون محوطه از پیش دروازه بیرون آمده اند .

برای مشاهده ی سایر آموزش های فوتبال pes اینجا کلیک نمایید !

تظرات ارسال شده

  • آقا من مشکلی که دارم فقط پاس. هرجور که بگی پاس دادم هرجوور که بگی ، مشکلم آین وقتی پاس میدم یا قطع میشه یا نمیرسه یا اصلا کسی کنارم نیست پاس بدم

کد امنیتی رفرش