مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

6 روش برای رفع نگرانی

شنبه 27 خرداد 1396

برای همه ی ما پیش آمده که نگرانی هایی را در طول روز و زندگی داشته ایم که موجب آزار ، ناراحتی ، بی خوابی و حتی باعث ایجاد اختلال در طول زندگی شده است !

حال سوال پیش می آید چگونه می توانیم این نگرانی ها را از خود دور کرده و به آرامش برسیم !؟

برای پاسخ به این پرسش ها 6 روش رفع نگرانی را از زبان خانم دکتر اکرم منتظرالظهور ؛ متخصص روانپزشکی درباره راههای مهار نگرانی را در ادامه مطلب برای شما ارائه خواهیم داد تا با استفاده آنها آرامش را به زندگیتان بازگردانید !

1 - همیشه از حمایت خداوند مطمئن باشید و مداوم با خود بگوئید خدا با من است و من خدا را دارم . این جملات را به طور مرتب با صدای بلند تکرار کنید و به ضمیر ناخودآگاه خود بگوئید که با کمک خداوند قادر به انجام همه کارها هستم او بهترین مونس تنهائی من است . زیرا همانطور که در قرآن آمده است و همه باور داریم و ثابت شده است که " یاد خدا آرام بخش دلهاست ! "

برای رفع نگرانی ذهن خود را از افکار منفی دور نمایید !

2 - سعی کنید ذهنتان را از افکار منفی و ناامید کننده خالی کنید و با افراد شاد و پرانرژی و موفق و مثبت اندیش رابطه و معاشرت داشته باشید !

3 - مشکلات زندگی را در مقابل خودتان کوه تجسم نکنید و تلاش کنید مقاوم ، محکم و مصمم با آنها مقابله نمایید زیرا تجربه و زمان به ما ثابت کرده است که خیلی از نگرانی ها درگذشته بی دلیل بوده است ! بنابراین سعی کنید حداکثر استفاده و لذت را از لحظه ی زمان حال ببرید !

مدیتیشن موجب رفع نگرانی و آرامش ذهنی می شود

4 - سعی کنید هر روز پس از اینکه از خواب بیدار شدید ، چند دقیقه وقت خود را به مدیتیشن اختصاص دهید زیرا سکوت باعث استراحت و تعادل ذهن شده و ذهن آرام تنها داروی مورد نیاز جسم سالم می باشد !

تفریح و وقت گذرانی با کسی که دوستش دارید موجب آرامش می شود

5 - سعی کنید اوقات فراغتتان را با افرادی که از صمیم قلب دوستشان دارید بگذرانید یا به طبیعت بروید و از آواز پرندگان و گل های زیبا و گیاهان لذت ببرید !

ورزش و پیاده روی موجب آرامش و رفع نگرانی می شود

6 - سعی کنید برای رفع نگرانی ها از ورزش ، پیاده روی و گوش دادن به موسیقی های آرام بخش و تجسم مناظر زیبا و یادآوری خاطرات شیرین و کلمات دلنشین در ذهن خود غافل نشوید .

سخن پایانی : راز تمام موفقیت ها و شادبی ها از ذهن ذهن آرام نشات میگیرد و این نکته را فراموش نکنید " آنچه در زمان گذشته به عنوان آینده تصور می کردید اکنون زمان حال است ! و آنچه زمان حال است به زودی گذشته می شود ! بنابراین دلیل این همه نگرانی چیست !؟

شاد و پیروز باشید !

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش