مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

آموزش ترفند ساده تر لود شدن زیر منو ها در استارت

حتما تاکنون برای شما پیش آمده است که احتیاج به یک زیر فولدر از منوهای Start داشته باشید و برای لود شدن این زیر فولدر ها اندکی وقفه رو مشاهده کرده باشین که این وقفه وقتی به دفعات و در روزهای متوالی تکرار می شود آزار دهنده میشوند . در این مقاله ترفندی را آموزش می دهیم که با اجرای آن می توانید تا حدود زیادی از شر این وقفه ها خلاص شده و سرعت کار با منوها و زیر منوها را افزایش دهید . این روش در ویندوزهای اکس پی و ویستا و ۷  کاربردی می باشد .    

برای شروع در قسمت search منوی استارت کلمه run را تایپ کرده و enter کنید .

در پنجره باز شده regedit.exe را تایپ کرده و ok کنید .

User account control را هم yes کنید .  

در پنجره باز شده از بخش سمت چپ پنجره فولدر های زیر را به ترتیب باز کنید . 

HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop

حالا اگر از بین زیر فولدرهای Desktop فولدری به نام menu Show Delay وجود داشت که آن را انتخاب کنید در غیر این صورت روی فولدر Desktop راست کلیک کرده و از بخش new قسمت DWORD (32 bit) value را بسازید .

با این کار یک REG_DWORD در سمت راست پنجره ساخته می شود که اسم پیش فرض آن new Value 2# است . بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه modify را انتخاب کنید . در پنجره باز شده در قسمت value data عدد ۱۰۰ را وارد کنید . این عدد میزان تاخیر را به میلی ثانیه بیان می کند . عدد ۱۰۰ معمولا مقدار مناسبی است که برای اکثر سیستم ها هم امتحان شده است . البته می توانید با تغییر آن کندی و تندی حرکت بین منوها را تغییر دهید . برای افزایش سرعت باید این عدد را کم کرده و برای کند باز شدن منوها باید عدد را افزایش دهید . در صورتی که عددی کمتر از ۵۰ را انتخاب کنید احتمالا در حرکت بین فولدر ها دچار مشکل خواهید شد .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش