مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

برترینها : صنعت خودروسازی ایران خودروهای باکیفیت و قابل تعریفی زیادی دارد اما بیشتر از آن‌ها تعداد خودروهای بی‌کیفیت هم از نظر امکانات و هم از نظر ایمنی هستند . گزارش‌های سازمان‌های استاندارد و کیفیتی نشان می‌دهد بسیاری از خودروهای تولید داخل از نظر کیفیتی در حد مطلوبی نیستند . طبق این گزارش‌ها ، می‌توان به راحتی فهمید که خودروهای زیر جزو بی‌کیفیت‌ترین خودروهای ایرانی هستند .

جهت آشنایی با این خودروها در ادامه مطلب با ما همراه باشید . . .

پرایدهای X131 ، X132 ، X111 : یار همیشگی و فرشته مرگ ایرانی‌ها خودروهای پراید هستند که در ابتدای این لیست قرار گرفته‌اند . این خودروها شاید ارزان‌ترین خودروی بازار باشند اما برای پول کمتر ارزش ندارد که جان خود را به‌خطر بیاندازید . البته ناگفته نماند که سایپا با اعمال تغییرات جزئی ، سعی نموده تا پراید را کمی ایمن‌تر کند اما این خودرو همچنان مشکل‌ساز است . هر سه محصول از پیشرانه‌ای یکتا بهره می‌برند که 1323 سی‌سی حجم دارند . استحکام کم بدنه ، مهمترین ضعف این خودروها است که باعث می‌شود تصاویر مچاله شدن این خودروها به وفور در فضای مجازی در دسترس باشد .

 

پراید به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

به‌طور کلی پراید ، یک وسیله چهارچرخ است که فقط وظیفه جابه‌جایی افراد را برعهده دارد و چیز دیگری در دستان خود ندارد . به شما پیشنهاد می‌کنیم وسایل حمل و نقل عمومی را به پراید ترجیح دهید و به‌جای هزینه برای کاهش عمر خود از مترو استفاده کنید . قابل ذکر است که همه مدل‌های پراید و حتی جدیدترین عضو این خانواده که به‌صورت وانت‌باری طراحی شده ، ۱ ستاره کیفیت دریافت کرده‌اند که بنظرم همین 1 ستاره هم زیاد میباشد .

تیبا و تیبا ۲ : خودروهای ملی سایپا ، شرایط خوبی ندارند . این خودروها همان پرایدهای قدیمی هستند که کمی جان گرفته‌اند اما هم‌چنان از لحاظ کیفیت سطح پایینی دارند . خودروهای تیبا از لحاظ مصرف سوخت شرایط خوبی دارند اما از لحاظ ایمنی و کیفیت ساخت ناامیدکننده هستند . این خودروها بدنه چندان قدرتمندی ندارند و ضعف مونتاژ بارها در آنها دیده شده است . صدای موتور فراوان زمانی که وارد کابین می‌شوید شما را آزار خواهد داد . از جمله ایرادات دیگر خودروهای تیبا می‌توان به ضعف سیستم برقی خودرو ، ضعف ترمز مخصوصا در زمان لغزندگی جاده و نفوذ آب به داخل برخی از خودروها اشاره کرد .

 تیبا به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

اگر چه خودروهای تیبا سواری تیز و نرمی دارند اما فرمان این خودرو چندان از راننده حرف شنوی ندارد و گاهی اوقات عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهد. در اینجا به شما پیشنهاد می‌کنیم که قیمت و هزینه را فدای جان خود نکنید و باز هم از همان اتوبوس‌های بین ایستگاهی در خیابان‌ها استفاده کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشید. کوچولوهای ایرانی سایپا بیش از ۱ ستاره کیفیت دریافت نکردند و این یعنی وضع این خودروها نیز خراب است.

ام وی ام 110 اس : نمونه بارزی از یک خودروی چینی به‌درد نخور است که مانند ظروف چینی قابل اعتماد نیست . این خودرو اصلا ارزش قیمتی را که برای آن درنظر گرفته شده ندارد و شما برای داشتن یک MVM110s باید در حدود ۳۰ میلیون‌تومان هزینه کنید و یک خودری شهری را بدست آورید . شما با پرداخت ۳۰ میلیون تومان چیزی شبیه به یک موتورسیکلت ۴ چرخ بدست خواهید آورد . این خودرو احتمالا برای خانم‌هایی طراحی شده که به‌تازگی رانندگی آموخته‌اند و نیاز به قدرت آنچنانی ندارد . موتور ۳ سیلندر 998 سی‌سی اگر چه کم مصرف  است اما در مقابل ، کم جان نیز هست و به‌جز شرایط شهری کاربرد دیگری ندارد .

 

ام وی ام 110 اس به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

این اسباب‌‌بازی چینی نه‌تنها چهره خوبی ندارد بلکه از لحاظ ایمنی و کیفیت حرف چندانی برای گفتن ندارد . شما با پرداخت ۳۰ میلیون تومان چیزی شبیه به پرایدهای ۱۱۱ خودمان را دریافت خواهید کرد . ضعف بدنه ، ضعف سیستم ترمز ، کیفیت مونتاژ ، قدرت کم ، کیفیت بد متریال تنها بخشی از معایب این خودروی چینی محسوب می‌شوند .

پژو پارس : پیرمرد فرانسوی لیست ما در ایران محبوبیت زیادی دارد اما کیفیت آن چندان مورد تایید کارشناسان نیست و تنها ۱ ستاره کیفیت کسب کرده است . اگر از شتاب پژو پارس صرف‌نظر کنیم ، ایراداتی همچون ضعف مونتاژ ، عملکرد پایین در تصادفات ، عمر کم قطعات بگذریم ، پارس خودروی چندان بدی برای شما نخواهد بود .

 

پژو پارس به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

در مدل داشبورد جدید صدای داشبورد شما را آزار خواهد داد . ضعف بدنه نیز در خودروهای پارس کاملا مشهود است و به‌نوعی این ضعف در خودروهای ارزان‌قیمت ایران یک آپشن حساب می‌شود که به‌صورت استاندارد بر روی همه مدل‌ها قرار داده شده است .

وانت آریسان : در مقابل نام خودروسازان ایرانی باید جمله « وانت بد ساختن تخصص ماست » ثبت شود . بعد از تبدیل پیکان به وانت ، ایران‌خودرو تصمیم گرفت وانتی با طراحی پارس تحویل مردم بدهد که نتیجه آن ضعف شاسی و شکستگی شاسی با کوچکترین فشار شد . ضعف در قطعات این خودرو به‌صورت مکرر دیده شده و ایرادات ناشی از مونتاژ در تمام بخش‌های خودرو دیده می‌شود .

 

وانت آریسان به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

ضعف در ایمنی و سیستم ترمز ایرادی جدی در این خودرو محسوب می‌شود . از لحاظ قدرت پیشرانه ، آریسان شرایط جالبی ندارد و ما هر چه قدر تلاش کردیم نقطه قوتی برای متقاعد کردن خود به خوب بودن این خودرو پیدا کنیم ، متاسفانه موفق نشدیم .

لیفان X60 : لیفان ایکس ۶۰ برای آنهایی که دوست دارند فقط یک خودروی شاسی‌بلند از لحاظ ابعاد داشته باشند ، انتخاب خوبی‌ است . اول به سراغ پیشرانه این خودرو باید رفت که بیشتر از قدرت ، صدا دارد . صدای موتور این خودرو در داخل کابین فوق‌العاده آزاردهنده است . کیفیت پایین مونتاژ نیز یک ضعف دیگر در این خودرو است .

 

لیفان X60 به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

دید نامناسب نیز از داخل خودرو را می‌توان به‌عنوان یک ضعف دیگر از این خودرو دانست . عمر مفید کم قطعات در این خودرو دیده شده و این تنها بخش اندکی از ایرادات ایکس ۶۰ چینی بوده که باعث کم شدن اعتماد مردم به خودروهای هم‌وطن آن شده است . ایکس ۶۰ نیز موفق به کسب ۱ ستاره کیفیت شده است .

ام‌وی‌ام ۵۵۰ : یکی دیگر از نمایندگان خودروسازان چین ، در لیست بی‌کیفیت‌های ایران ، ام‌وی‌ام ۵۵۰ است . بر خلاف چری تیگو ، این مدل نتوانسته نظر کارشناسان را از لحاظ کیفیت جلب کند . اگر از چهره این خودرو صرف‌نظر کنیم ، نمی‌توان نقطه قوت دیگری در کارنامه این خودرو یافت .

 

ام وی ام 550 به عنوان یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایران شناخته شد

ضعف در بخش فنی و ایمنی ، در بیشتر خودروهای این لیست ما وجود دارد و ام‌وی‌ام ۵۵۰ نیز از این قاعده پیروی می‌کند . یکی از ایرادات اصلی این خودروها ضعف سیستم فنربندی یا همان جلوبندی است که بعد از مدتی دچار مشکل می‌شوند . ام‌وی‌ام ۵۵۰ نیز جزء خودروهای تک ستاره‌ای در ایران محسوب می‌شود .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش