مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

پرهیز از خوردن مواد غذایی در ماه مبارک رمضان ، به طور معمول قابل تحمل است ؛ این آب است که دوری اش کمی سخت است ، بخصوص در کشورهای گرم جهان . برای جلوگیری از کم آبی بدن در ماه مبارک رمضان ، چند پیشنهاد ساده می دهیم که با رعایت آن به راحتی میتوانید ماه رمضان را سپری کنید !

برای آشنایی با این راه ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید . . .

از آنجا که آب حدود 70 درصد از بدن ما را تشکیل می دهد ، نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد . آب برای کارکرد درست بدن بسیار حیاتی و ضروری محسوب می شود : حذف مواد زائد ، کمک به هضم غذا ، حفظ سلامت" target="_blank">سلامت پوست ، و انتقال مواد غذایی در سراسر بدن .

هنگامی که عرق می کنید ، بدنتان دچار کم آبی می شود ، زیرا بدن شما بیش از آنکه مایعات جذب کند ، در حال از دست دادن مایعات است . این امر موجب ایجاد عدم تناسب مواد مغذی و مواد معدنی می شود .

اگر هنگام باز کردن روزه خود ، این مواد مغذی و مواد معدنی از دست رفته را جایگزین نکنید ، بدن شما ضعیف می شود و ممکن است کار به جایی برسد که نتوانید کل ماه مبارک رمضان را روزه بگیرید .

حتی کم آبی ملایم نیز ممکن است عملکرد روزانه بدن شما را تحت تاثیر خود قرار داده و تضعیف نماید . و شما را دچار خستگی ، سرگیجه ، سردرد ، و عدم تمرکز کند .

برای جلوگیری از کم آبی بدن در ماه مبارک رمضان ، چند پیشنهاد ساده می دهیم :

1 - در معرض نور خورشید قرار نگیرید : در طول روز ، تا جایی که ممکن است از نور خورشید و حرارت بیش از اندازه آن فاصله بگیرید . در منطقه خنک و دارای سایه باقی بمانید . هنگام بیرون رفتن کلاه بگذارید و از فعالیت های شدید اجتناب ورزید .

2 - پس از افطار ، آب و مایعات بنوشید : می توانید به راحتی این کم آبی را جبران کنید . بلافاصله پس از افطار هشت لیوان آب یا بیشتر بنوشید . از نوشیدن چای ، قهوه ، و نوشابه های گازدار اجتناب کنید . زیرا این نوشیدنی ها از سطح بالای کافئین و شکر برخوردارند که خود موجب کم آبی و تشنگی بیشتر می شوند .

3 - از نوشیدنی های سنتی ماه مبارک رمضان بهره ببرید : از نوشیدنی سنتی کاماردین ( آب زردآلو ) استفاده کنید . این نوشیدنی به طور چشمگیری به کاهش درد و ناراحتی ناشی از اسید معده کمک می کند . و کمبود آب بدن را بر طرف می نماید .

4 - مواد مغذی و مواد معدنی از دست رفته را جایگزین کنید : علاوه بر آب ، از نوشیدنی های دیگر نیز استفاده کنید ؛ مانند آب میوه های مختلف . بدین طریق می توانید مواد مغذی و مواد معدنی از دست رفته را جایگزین کنید . پنج وعده میوه و سبزیجات خود را مصرف کنید ، از جمله مرکبات آبدار و توت فرنگی . میوه های آبدار سرشار از ویتامین A و کلسیم هستند ، و بسیاری از آنها حاوی فیبر ، آهن ، پتاسیم ، و دیگر مواد معدنی می باشند . همچنین ویتامین های C ، B1 ، و B2 . 

5 - مراقب سلامت" target="_blank">سلامتی خود باشید : به دلیل کمبود آب و مواد معدنی و مواد مغذی ، شما در برابر بیماری ها بسیار آسیب پذیر می شوید . خود را تحت فشار قرار ندهید و اگر نتوانستید روزه را ادامه دهید ، آن را بشکنید . هر وقت که توانستید ، روزه بگیرید .

نکته پایانی : نوشیدنی های شیرین ، چون چای شیرین بیان ، سرشار از فیبر هستند و برای سیستم دفاعی بدن بسیار مفیداند . سیستمی که می تواند به دلیل روزه داری و کم آبی ، به طور چشمگیری ضعیف شود . همچنین می توانید از نوشیدنی هایی استفاده کنید که نقش پیشگیرانه برای سرماخوردگی و آنفولانزا را دارند مانند یک لیوان آب جوش ، یک قاشق غذاخوری عسل ، و نیمی از یک لیموی تازه .

سر سفره ی افطار ما رو هم دعا کنید !

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش