مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

3 راه موثر درمان جای جوش !

سه شنبه 17 اسفند 1395

جای جوش بخصوص روی پوست صورت در برخی افراد تقریبا غیرقابل تحمل میباشد و سعی در برطرف کردن آن می کنند !

در این بخش شما را با 3 روش موثر در درمان جای جوش آشنا می کنیم تا اگر شما یا نزدیکانتان با این مشکل مواجه هستید با یکی از این سه روش بهبود یابید !

برای آشنایی با این 3 روش در ادامه مطلب با ما همراه باشید . . .

1 - میکرودرم ابژون :

که هرچه اسکارها عمیق تر باشند تکرار بیشتری نیاز دارد . ولی جهت اسکارهای بسیار عمیق توصیه نمی شود .

دراین روش جوش فعال ، تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند . این روش یک کار فیزیکی بوده وتقریبا هیچ عارضه ای ندارد و فرد میتواند بلافاصله به محل کار خودبرگردد .

2 - JPL :

دراین روش که اصطلاحا به آن لیزر JPL گفته می شود ، کلاژن‌سازی پوست تحریک میشود و اسکارها سطحی‌تر می شوند و با تکرار آن پوست صاف می شود . ضمن اینکه ، کمک به بستن منافذ ، کاهش قرمزی و کاهش جوش فعال نیز میشود .

این روش نیز عارفه خاصی ایجاد نمی کند و فرد بلافاصله به سر کار برمی گردد ( بدون نیاز به پانسمان )

3 - CO2 لیزر :

در این روش جوش فعال باید قبلا درمان شده باشد و فرد تقریبا هیچ جوش فعال روی صورت نداشته باشد . دراین روش احتیاج به بی حسی موضعی میباشد . این روش به مهارت و تجربه زیاد پزشک نیاز دارد . بیمار پانسمان میشود که تا ۱۰ روز ادامه دارد و پس از آن پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شود که این قرمزی پوست می تواند از 1 تا چند ماه ( 3 - 2 ) دامه یابد و پس از آن کاملا از بین می رود وپوست یکدست وهم رنگ می شود که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخم ها از ضد آفتاب استفاده شود تا محل زخم ولیزر شده تیره نشود .

نکته مهم در لیزر پوست این است که بهبود ، اسکارها بستگی به عمق آنها دارد .

اسکارهای سطحی تقریبا کاملا صاف میشوند ولی اسکارهای عمیق تر فقط ۶۰% بهبودی دارند ولی فرد می تواند پس از ۶ ماه لیزر را مجدد انجام دهد . یا اینکه از روش های میکرودرم ابرژن و jpl جهت بهبودی بیشتر استفاده نمایند .

ازعوارض دیگرلیزر co2 به جزقرمزی میتواند pip باشد که آن تیره شدن محل لیزر شده است که بیشتردرافراد ، خیلی تیره و یا کسانی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرند رخ میدهد . که درصورت بروزاین مشکل می توان با میکرودرم ابرژن و دارو آنرا از بین برد .

جدیداً دستگاه لیزر فرکشنال می تواند اسکار آکنه را طی 3 تا 5 جلسه بدون هیچ گونه عوارضی از بین ببرد !

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش