مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

معرفی Igf-1

دوشنبه 05 مرداد 1394

 

معرفی Igf-1

هورمون پلی پپتیدی است که مثل انسولین از ۷۰ اسید آمینه تشکیل شده است . این ماده یک هورمون آنابولیک است که عمدتا در کبد ( هم چنین در بافت های محیطی ) با تحریک هورمون رشد آزاد می شود .این هورمون مسئولیت بیشتر فعالیت های هورمون رشد (GH) از قبیل احتباس نیتروژن و سنتز پروتئین وهم چنین هیپرپلازی سلول عضله ( افزایش در تعداد سلول های عضلانی ) و میتوژنژ ( رشد فیبرهای عضلانی جدید ) را بر عهده دارد , همینطور می تواند سبب هیپرتروفی عضله اسکلتی شود .

IGF و هورمون رشد بهم وابسته اند . پیش از این مشخص شده بود که سطح IGF و GH بطور چشمگیری در تمرینات ورزشی بالا می رود که این یک فاکتور اصلی در تاثیرات آنابولیک است . در بسیاری از مواقع ممکن است که از IGF به جای هورمون رشد استفاده شود . از اینرو این ماده برای رشد عضله لازم و کافی به نظر می رسد و هم چنین یک ضد کاتابولیک قوی است .  اثرات انابولیک IGF رابطه مستقیمی با مقدار پروتئین دارد و برای نتیجه بهتر باید به مقدار کافی پروتئین بخورید .  IGF ممکن است از منافع خاص به ورزشکاران وارد عمل می شود ، چون ممکن است توانایی ورزشکار را برای یادگیری مهارت های جدید و تکنیک های مربوط به ورزش خود را بهبود بخشد . این ماده تشکیل کلاژن و کمک به ترمیم غضروف را بهبود می بخشد و همینطور موجب تراکم مناسب استخوان و تنظیم تراکم ان می شود .

IGF درورزشکاران و بدنسازانی که صدمه مفاصل را تجربه کرده اند مفید می باشد و به طور قابل ملاحضه ای موجب کاهش زمان بهبود و هم چنین افزایش قدرت در ناحیه بهبود یافته می شود .

IGF موجب افزایش ۱۵% توده عضلانی و ۱۴% افزایش قدرت به طور میانگین میشود .  یک وابستگی خیلی زیاد و عمل مشترک بین IGF و هورمون رشد و انسولین وجود دارد و کسانی که IGF و هورمون رشد را با هم استفاده کرده اند توده عضلانی بیشتری کسب کرده اند تا استفاده هر یک به تنهایی . علاوه بر این , یک احتمال هست که تستوسترون با همکاری هورمون رشد سبب افزایش سطح IGF در عضلات می شود و بهترین عملکرد هورمون رشد زمانی که در رابطه با هورمون تستوسترون استفاده می شود .  هورمون رشد حساسیت به انسولین را افزایش می دهد . 

پس از اختلاط IGF-1 چه مدت پایدار میماند ؟  این پپتید معمولا پس از اختلاط ( آماده بودن برای تزریق ) به مدت 8 هفته پایدار می ماند . چون مقدار توصیه شده این محلول روزانه 50 mcg در روز است می توان به میزان مصرف چند روز را تهیه و به میزان مصرفه روزانه تزریق نمود و مابقی را در یخچال نگهداری نمود . 

این پپتید بهتر است در چه محلولی مخلوط گردد ؟  تولید کنندگان پپتید igf- 1 هیچ تفاوتی بین اختلاط این پپتید را با محلول های آب مقطر یا اسید استیک یا آب باکتریوستاتیک نمیدانند ، در نتیجه این پپتید را در هر یک از سه محلول که در دسترس دارید میتوانید مخلوط کنید . 

IGF-1 را باید در عضله تزیرق کرد یا در چربی ؟  شما میتوانید بسته به نیاز خود آن را در هر کدام ( عضله یا چربی ) تزریق کنید و لیکن برای اینکه اثر دارو زودتر خود را نشان دهد بهتر آن است که پپتید را در عضله تزریق کنید . 

چه زمانی و به چه میزان باید این دارو را تزریق کرد ؟  با توجه به نیمه عمر طولانی و مکانیزم عمل ای دارو ، زمان تزریق بسیار حیاتی است . با این حال تزریق آن قبل یا بعد از تمرین سنگین زمانی که گیرنده های عضلانی حساستر هستند بهترین زمان است . دوز این دارو معمولا 50mcg در روز میباشد 

چه مدت این پپتید را باید تزریق کنیم ؟  باید به مدت 4 هفته در یک زمان با همان مقدار توصیه شده استفاده کنید . سپس یک ماه از این دارو استفاده نکنید بعد دوباره پس از یک ماه دوباره از این دارو استفاده کنید . زیرا با عادت عضلات به تزریق دائمی حساسیت دریافت این پپتید توسط عضلات پائین آمده و تاثیر دارو را کمتر مینماید . بهتر است یک ماه از پپتید IGF-1 و سپس یکماه از پپتید MGF استفاده کنید و دوره استراحت یکماه را قطع کنید . 

آیا میتوان IGF-1 را با MGF تزریق کرد ؟  میتوان تزریق کرد ولی دوره تناوب یعنی استفاده 4 هفته از پپتید IGF-1 و سپس استفاده 4 هفته از MGF بهتر است .

عوارض جانبی IGF- 1 چیست ؟ هیپوگلیسمی ( کاهش قند خون )  : که این بخاطر این است که این پپتید شبه انسولین است . که این اثر را میتوان با مصرف کربوهیدرات ها جبران نمود . تورم عضلات  : این اثر برای مصرف بی رویه و بیشتر از دوز لازم ظاهر میشود که با کاهش مصرف و تزریق دوز مورد نیاز این عارضه حاصل نمیشود .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش