مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

معرفی کامل شرکت خودرو سازی بنتلی

عنوان : بنتلیBENTLEY   

بنتلی ، ( به انگلیسی : Bentley ) شرکت خودروسازی انگلیسی است که ، تولیدکننده خودروهای لوکس میباشد . این شرکت از سال ۱۹۹۸ تحت مدیریت گروه فولکسواگن اداره میشود .  کمپانی بنتلی در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۱۹ توسط والتر اوون بنتلی تاسیس شد . وی طراحی و ساخت خودروهایی را برعهده داشت ، که شش بار مقام نخست را ، در مسابقات اتومبیلرانی لمانز ، در سالهای ۱۹۲۴، ۱۹۲۷، ۱۹۲۸، ۱۹۲۹ و ۱۹۳۰ بدست آوردند . 

در سال ۱۹۳۱ کمپانی رولز - رویس لیمیتد این شرکت را خریداری کرد و در پی فروش کارخانه اصلی بنتلی ، تولید خودروهای آن ، برای ۲ سال متوقف شد . از سال ۱۹۳۳ تنها نام بنتلی در خودروهای اسپورتسایلنت رولزرویس مورد استفاده قرار میگرفت . از ۱۹۴۵ که کارخانه مستقر در شهر کرو ، شرکت بنتلی بار دیگر راهاندازی شد ، اتومبیلهای تولید شده توسط این کمپانی ، با نام تجاری رولزرویس - بنتلی به بازار عرضه میگردید ، تا اینکه در سال ۱۹۹۸ توسط گروه فولکس واگن خریداری شد .  در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت بنتلی موتورز ، در شهر کرو ، انگلستان مستقر میباشند . در ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ بزرگترین بازار فروش خودروهای بنتلی در جمهوری خلق چین اعلام شده است .     

قبل از جنگ جهانی اول والتر اوون بنتلی با همکاری برادرش ؛ هوراس میلنر بنتلی ، در فروش ماشینهای یک کمپانی خودروسازی فرانسوی ، به نام دیافپی مشارکت داشت ، اما همواره خواهان طراحی و ساخت ماشین هایی با نام تجاری بنتلی بود...!  والتر در سال ۱۹۱۳ بازدیدی از کارخانه دیافپی به عمل آورد و فلز سبک آلومینیم ، توجه او را جلب کرد و پس از بررسی های اولیه ، بنتلی به ارائه نظریه استفاده از فلزات سبک وزن ، به جای آهن ، در ساخت پیستونهای استفاده شده در موتور اتومبیلها پرداخت. پیستونهای آلومینیومی بنتلی برای اولین بار در جنگ جهانی در موتورهای هواپیما استفاده شد .  شرکت اتومبیلسازی بنتلی در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۱۹ توسط والتر اوون بنتلی تاسیس شد . بنتلی از همان آغاز کار ، ساخت اتومبیلهای استثنایی و خاص را ، در دستور کار خود قرار داد . در ماه اوت سال ۱۹۱۹ نیز شرکت بنتلی موتورز ( به انگلیسی : Bentley Motors Ltd ) به صورت رسمی ثبت گردید و در اکتبر همان سال ، در نمایشگاه اتومبیل لندن ، یک شاسی با موتور ساختگی ( نمایشی یا مفهومی ) ، به معرض نمایش قرار گرفت . در ماه دسامبر نیز ، موتور اولیه ساخته شد ، ولی طراحی و توسعه آن ، بیشتر از چیزی که انتظار میرفت ، زمان برد و ماشینهای اولیه حتی تا سپتامبر ۱۹۲۱ به صورت کامل آماده نشدند .  کمپانی بنتلی در سالهای فعالیتش از لحاظ مالکیت ، سه دوره را پشت سر گذاشت . دوره اول از سال ۱۹۱۹ آغاز شد و تا سال ۱۹۳۱ ادامه داشت . در این دوره مدیریت بنتلی مستقل عمل میکرد و مالکیت شرکت در اختیار والتر بنتلی قرار داشت . عمده مقامها و افتخاراتی که در مسابقات کسب کرده را در این دوران به دست آورد .  بنتلی بویز در اواخر دوره اول شرکت با فراز و نشیبهای دیگری دست و پنجه نرم میکرد و « ولف بارناتو » که عضو گروه معروف بنتلی بویز ( به انگلیسی : Bentley Boys ) هم بود ، در این دوران دست به کارها و تمهیداتی زد . تلاش اصلی او حفظ سبک و شیوه بنتلی بود ، اما انحطاط و کسادی گسترده سبب کاهش مطالبات محصولات پر هزینه و گران شرکت شد ، به طوری که سرانجام بنتلی در سال ۱۹۳۱ به رولز - رویس لیمیتد فروخته شد . 

گروه بنتلی بویز شامل چند نفر از افراد توانگر و ثروتمند بریتانیایی بود ، که به حفظ اعتبار نام بنتلی و آماده سازی و بهینه سازی تیم اتومبیلرانی بنتلی ، برای مسابقات میپرداختند ، که در دهه ۱۹۲۰ و خصوصاً سالهای ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۰ به موفقیتها و پیروزی هایی دست یافتند .  رولز - رویس لیمیتد  شرکت خودروسازی رولز - رویس لیمیتد به صورت محرمانه و با استفاده از نهادی به نام ( به انگلیسی : British Central Equitable Trust ) بنتلی را به دست آورد و حتی مالک این شرکت ؛ والتر بنتلی نیز هویت واقعی خریدار را ، تا زمانی که قرارداد کامل بسته شد ، نمیدانست ! 

شرکت جدید با مالکیت کامل رولز رویس شکل گرفت و سرانجام والتر بنتلی طبق قرارداد بسته شده ، شرکت بنتلی را ترک کرد و در سال ۱۹۳۵ به کمپانی لاگوندا پیوست . کارخانه بنتلی در کریکلوود نیز تعطیل شد ، سپس توسط مدیریت وقت رولزرویس به فروش رسید . تولیدات بنتلی نیز به کارخانه رولز رویس در شهر دربی انگلستان انتقال پیدا کرد . 

در سال ۱۹۳۳ هنگامی که بنتلی جدید ، با نام تجاری رولزرویس - بنتلی نمایان شد ، برخی مشتریان قدیمی ناامید شدند ، اما برخی دیگر از مشتریان استقبال خوبی در خرید اتومبیلهای تولیدی از خود نشان دادند . بعد از جنگ جهانی دوم تولیدات بنتلی و رولزرویس به یک کارخانه در شهر چشر ، که در زمان جنگ به ساخت موتور میپرداخت ، منتقل شد .  اتومبیلهایی که در این دوره ساخته شدند ، بسیار شبیه به هم بودند . در واقع بنتلی و رولز رویس اکثراً محصولاتی نسبتاً مشابه و فقط با برند و یک سری خصوصیات ظاهری مخصوص به خود عرضه میکردند و گاه حتی محصولی با یک نام ، ولی دو برند متفاوت عرضه میشد . بعدها بنتلی با یک سری تفاوتهای ظاهری نسبت به خودروهای رولزرویس ، ولی با قیمت پائینتر وارد بازار شد .     

در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی اوضاع این شرکت ، بسیار نابسامان بود و شرکت بنتلی دوران پرفراز و نشیبی را تجربه کرد . در این دوران ، شرکت مادر ؛ یعنی رولزرویس به خاطر بعضی مشکلات و هزینههای توسعه ، بازسازی کارخانجات و تفکیک ، با مشکلاتی مواجه شد و در حال ورشکستگی بود . 

در نهایت در پی بروز مشکلات مالی شرکت رولز - رویس لیمیتد در ماه اوت سال ۱۹۸۰ توسط شرکت ویکرز پیالسی خریداری شد . پس از این انتقال ، بنتلی نیز تحت مدیریت شرکت ویکرز قرار گرفت . در این دوره کارخانه تولید خودروهای اسپورت بنتلی ، توسط ویکرز بازسازی و بار دیگر سازماندهی شد . 

از دیگر اقدامات ویکرز ، جداسازی نام تجاری رولزرویس ، از خودروهای تولید شده توسط بنتلی بود . در مجموع شرکت بنتلی در فاصله سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۸ تحت مدیریت ویکرز قرار داشت . در ۱۹۸۴ نخستین خودروی بنتلی زیر نظر ویکرز تولید شد . خودروهای بنتلی که در این دوره تولید شدند ، بصورت زیر میباشند :  ۱۹۸۴– ۱۹۹۵ بنتلی کنتیننتال  ۱۹۹۲– ۱۹۹۵ بنتلی کنتیننتال توربو  ۱۹۸۰– ۱۹۹۲ بنتلی مولسان  ۱۹۸۴– ۱۹۸۸ بنتلی مولسان لموزین  ۱۹۸۲–۱۹۸۵  بنتلی مولسان توربو  ۱۹۸۷– ۱۹۹۲ بنتلی مولسان اس  ۱۹۸۴– ۱۹۹۲ بنتلی هشت  ۱۹۸۵– ۱۹۹۵ بنتلی توربو آر : ( توربوشارژر )  ۱۹۹۱– ۲۰۰۲ بنتلی کانتیننتال آر  ۱۹۹۴– ۱۹۹۵ بنتلی کانتیننتال اس  ۱۹۹۶– ۲۰۰۲ بنتلی کانتیننتال تی  ۱۹۹۹– ۲۰۰۳ بنتلی کانتیننتال آر میلینر  ۱۹۹۲– ۱۹۹۸ بنتلی بروکلند  ۱۹۹۶–۱۹۹۸ بنتلی بروکلند آر  ۱۹۹۴– ۱۹۹۵ بنتلی توربو اس  ۱۹۹۵– ۱۹۹۷ بنتلی نیو توربو آر  ۱۹۹۵– ۲۰۰۳ بنتلی آزور  ۱۹۹۶– ۲۰۰۲ بنتلی کانتیننتال تی  ۱۹۹۷– ۱۹۹۸ بنتلی توربو آرتی     

قبل از تاسیس شرکت خودروسازی بنتلی ، عمده شهرت بنیانگذار آن ؛ والتر اوون بنتلی ، به علت طیف موتورهای چرخشی هواپیماهایی بود ، که در جنگ جهانی اول از آنها استفاده میشد و معروفترین مدل آن بنتلی بیآر۱ بود ، که در هواپیمای « ساپ ویت کَمِل » از آن استفاده میشد .  این شرکت در سالهای اولیه به تولید هواپیما میپرداخت و در نشان تجاری شرکت بنتلی نیز از دو عدد بال استفاده شده ، که سمبل پرواز و برتری است . در قسمت مرکزی این لوگو ، یک حرف B لاتین وجود دارد ، که مخفف کلمه بنتلی میباشد . 

نسل جدید گوشی های لوکس باطراحی شرکت خودروسازی bentley     

شرکت بریتانیایی Vertu که لوکسترین و گرانترین گوشیهای جهان را تولید میکند از انعقاد قراردادی ۵ ساله با گروه شرکتهای خودروسازی Bentley به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای لوکس و گرانقیمت در جهان خبر داد .  " ماسیمیلیانو پولیانی "( Massimiliano Pogliani ) مدیرعامل شرکت Vertu در این خصوص گفت : « این همکاریها به Vertu امکان میدهد تا به طور کامل در راستای محصولات Bentlry توسعه یابد . بر این اساس تلفنهای همراه به صورت مشترک توسط طراحان Vertu و Bentley طراحی میشوند . » 

او در ادامه توضیح داد : « هرچه همکاریهای ما با این شرکت خودروسازی عمیقتر شود ، گوشیهای زیباتر ، باکیفیتتر و لوکستر به دست کاربران جهانی خواهد رسید . »  نخستین گوشی هوشمند حاصل این همکاریها که با نام Vertu for Bentley شناخته میشود در اکتبر ۲۰۱۴ وارد بازار شد .     

همچنین اعلام شده است که پس از این محصول چهار گوشی هوشمند لوکس و پیشرفته نیز به دست کاربران میرسند که تمامی آنها طراحی خودروهای Bentley را شامل میشوند و خدمات لوکس و منحصر به فرد در خود جا داده اند .  از آنجا که شرکت خودروسازی Bentley خدمات ویژه و منحصر به فردی در اختیار مشتریان خود میگذارد ، این گوشیها هم میتواند در همین راستا به صورت کاملا متمایز با محصولات موجود در بازار عرضه شوند و رضایت تمام مشتریان را جلب کنند.  این دو شرکت مرکز مشترکی تاسیس کرده اند که آن هم با نام Vertu for Bentley شناخته میشود و در آن شرایط لازم برای حضور در بازار جهانی سنجیده میشود .  

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش