مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

نحوه ی افزودن چک باکس ها در ورد

پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394

 

نحوه ی افزودن چک باکس ها در ورد

چکباکس (Check Box) یا همان کادرهای مربع کوچک ، از جمله مواردی است که هنگام طراحی فرمهای نظرسنجی ، پرسشنامه و حتی فرمهای استخدامی کاربرد زیادی دارند .    

گاهی ایجاد این چک باکسها برای کاربران خیلی سخت است ؛ زیرا از ابزار text Box یا Shape برای ایجاد مربعهای کوچک کمک میگیرند که با انجام این کار مرتب کردن مربعها و جانمایی آنها در صفحه زمان زیادی را به خود اختصاص میدهد .    

این کادرهای مربع میتوانند به دو دلیل در فرمهای شما وجود داشته باشند .

دلیل اول ، پر کردن آنها توسط دیگر افراد به صورت دیجیتال است و دلیل دوم نمایش آنها در نسخه چاپی . برای مثال در حالت اول فرم را با ایمیل برای کاربران ارسال میکنید و از ایشان میخواهید با پر کردن گزینه های موردنظر ، آن را ذخیره کرده و دوباره برای شما ارسال کنند . در حالت دوم نیز فرم را چاپ میکنید و کاربران به صورت دستی آن را تکمیل میکنند .    

برای ایجاد چکباکس در هر دو حالت اشاره شده میتوانید از ابزار موجود برای انجام این کار در نرم افزار ورد کمک بگیرید . این ابزار علاوه بر افزایش سرعت و سهولت انجام کار ، افزایش دقت و بهره وری شما را نیز به همراه دارد .    

حالت اول : ایجاد چکباکس برای اسناد الکترونیک

1 ـ  برای ایجاد فرمهای الکترونیک با قابلیت تکمیل از سوی کاربر باید از ابزار توسعه دهندگان استفاده کنید : برای انجام این کار ابتدا به منوی File بروید سپس روی Options کلیک کنید .    

2 ـ از سمت چپ گزینه Customize Ribbon را انتخاب کنید و در ادامه از بخش Customize the Ribbon در سمت راست ، روی Main Tabs کلیک کنید.  

3 ـ  اکنون علامت چکمارک گزینه Developer را فعال کرده و روی Ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود .  

4 ـ  حالا تب Developer به فهرست تب های موجود در ریبون بالای نرمافزار اضافه شده و شما میتوانید با کلیک روی آیکون افزودن چکباکس (Check Box Content Control) به هر تعداد که تمایل داشته باشید چکباکس در صفحه ایجاد کنید . 

جنیست : مرد ☐ زن ☐ 

   

حالت دوم : ایجاد چکباکس برای چاپ

1 ـ  برای ایجاد چک باکسهایی که فقط در فرم چاپی شما نمایش داده شوند ، روش کار ساده تری را پیش رو دارید . این کار با یک ترفند ساده ( استفاده از نشانها ) انجام میگیرد .

ابتدا روی علامت پیکان کوچکی که کنار آیکون Bullets در تب Home قرار دارد ، کلیک کنید . ( این آیکون در کنار آیکون ایجاد فهرستهای عددی است . )    

2 ـ از منوی به نمایش درآمده گزینه Define New Bullet را انتخاب کرده و در پنجره جدید روی Symbol کلیک کنید .    

3 ـ  در بخش Font از صفحه به نمایش درآمده فونت Wingdings2 را انتخاب کنید .    

4 ـ ابتدای فهرست یک مربع سفید با زمینه سفید را مشاهده میکنید . آن را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید .  

5 ـ اکنون مربع چک باکس به فهرست Bullet ها اضافه شده و هر زمان که تمایل داشته باشید میتوانید با کلیک روی آیکون Bullets و انتخاب این مربع تو خالی ، تصویر چکباکس را به متن مورد نظرتان اضافه کنید

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش